وین دایر – زندگینامه و بیوگرافی

وین دایر

زندگینامه و بیوگرافی وین دایر نویسنده کتاب های خودیاری و سخنران انگیزشی آمریکایی

وین دایر

وین والتر دایر زاده ۱۰ مه ۱۹۴۰ – درگذشته ۲۹ اوت سال ۲۰۱۵ ) نویسنده کتاب های خودیاری و سخنران انگیزشی آمریکایی بود. کتاب قلمرو اشتباهات شما ( با عنوان چگونه شخصیت سالم تر بیابیم ؟ در ترجمه فارسی ) در سال ۱۹۷۶ در حدود ۳۰ میلیون نسخه فروخت و جزء یکی از بالاترین فروش کتاب ها در تاریخ شد. دایر در سال ۱۹۸۷ به عنوان بهترین سخنران ایالات متحده شناخته شد. در سال ۲۰۱۱ مجله watkins magazine وین دایر را سومین انسان معنوی تاثیر گذار در دنیا معرفی کرد.
وین دایر در ۱۰ مه ۱۹۴۰ در شهر دترویت آمریکا به دینا آمد. پدرش ملوین لیله و مادرش هنزل ایرنه نام داشت. او بیشتر دوران نوجوانی خود را در پرورشگاه طی کرد. او در دانشگاه سنت جان به عنوان محقق کار می کرد.
در ابتدا کار در فرهنگستان را دنبال کرد و در همین زمان مطالب خود را در روزنامه به چاپ می رساند و به صورت آزمایشی به درمان های خصوصی می پرداخت. اما سخنرانی او در دانشگاه سنت جان که در مورد شیوه متمرکز شدن افکار منفی و گفتگوی انگیزشی بود دانشجویان را ترغیب به ثبت نام در کلاس های خصوصی اش کرد. آژانس ادبی به دایر پیشنهاد کرد که ایده های خود را به صورت یک کتاب جمع آوری کند و نتیجه آن کتاب قلمرو اشتباهات شما بود. اگر چه نخستین کتاب هایی که به فروش رفت بسیار اندک بود. دایر شغل تدریس خود را رها کرد و به کار تبلیغات در ایالات متحده مشغول شد و با سر سختی یک فروشگاه کتاب در زمینه مصاحبه های تصویری پیدا کرد . بالاخره تلویزیون ملی اجازه داد که دایر همراه با فیل دوناهو و مرو گریفین در گفتگوی شب حضور پیدا کند.
دایر . همچنان برای ساخت یک سری از نوار کنفرانس های خود و همچنین تدوین کتاب جدیدش تلاش می کرد. شنوندگان نوارهای دایر همانند مخاطبان دیل کارنگی یا استیفن کاوی نبودند که تنها به حوزه تجارت ختم شوند. بنابر این پیام او درباره لحظه تفکر نو بسیار طنین انداز شد. او اغلب حکایاتی را از زندگی خانوادگی خود بازگو می کرد و در قالب این حکایات کارآزمودگی کنونی خود را نتیجه گیری می کرد. کتاب مرد خودساخته کتابی بود که به قسمتی از جذبه های خودش اشاره داشت. دایر به مخاطبانش توصیه می کند که واقع بین باشند چون ندای اعتماد به خود . همانند یک راهنمای معنوی انسان را کارآزموده می کند و همچنین به خوانندگانش پیشنهاد می کند که معنوی باشند.
در مائوی . هاوایی زندگی می کند. او تا کنون دوبار ازدواج کرده و هفت تا از هشت فرزندش را از زن دومش یعنی مارسلنه ( Marcelene ) دارد که عبارتند از شان . اسکای . سامر . سرنا . سندز . ساجی و مسن ترین دخترش از همسر سابقش تریسی نام دارد و همگی در فلوریدا زندگی می کنند.
اوبسیار به زندگی خانوادگی علاقه داشت و همیشه در عکس های منتشر شده از وی در صفحات اجتماعی می توان او را در کنار اعضای خانواده اش همراه با هشت فرزندش دید.
لوکینگ فور جوی: طریقه عبادت معنوی شما چیست ؟
دکتر دایر: همیشه به ماجرای گاندی ( ماهاتما گاندی ) وقتی که داخل قطاری که به نیو دهلی می رفت . فکر می کنم. تکه کاغذی به او داده شد که از او می پرسید: پیامتان چیست ؟
او به کسانیکه بیرون قطار بودند گفت:زندگی من پیام من است. به عبادت معنوی ام بصورت کاری که با شیوه ای خاص باید هر روز تکرارش کرد نگاه نمی کنم. نقل قولی از جیدو کریشنامورتی یادم آمد که می گوید: حقیقت یک مفهوم نیست. حقیقت زندگی روزانه من است. چه باور کنید چه نه . من همیشه در عبادت دائم هستم و همه این چیزها را در کوتاهترین مسیرشان هر روز تمرین می کنم و رویشان کار می کنم. عشقم نثار کسیست که با دستپاچگی در جاده ها از من سبقت می گیرد. به کسی که در گوشه خیابان به حالت احتیاج افتاده است . کمی پول بیشتری می دهم. بین جر و بحثهای مردم در یک سوپر مارکت می روم و سعی می کنم به آن محیط عشق ببرم. در غالب هزاران راه . هر روز . عبادت معنویم بخشش عشق است و نه اینکه یک مسیحی . کلیمی . بودایی یا مسلمان باشم بلکه سعی می کنم شبیه به مسیح . شبیه به بودا . شبیه به موسی . و یا شبیه به محمد باشم.

وین دایر

جملات زیبای وین دایر .. کلیک کنید

برچسب ها :

همچنین ببینید

الکساندر پوپ – زندگینامه و بیوگرافی

الکساندر پوپ – زندگینامه و بیوگرافی

زندگینامه الکساندر پوپ زندگینامه و بیوگرافی الکساندر پوپ شاعر و منتقد انگلیسی الکساندر پوپ . …

کامنت لطفا نظـــر خود را درباره این صفحه در بخش کـــامــنت بیان کنید کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.