جک کنفیلد – زندگینامه و بیوگرافی

جک کنفیلد

زندگینامه و بیوگرافی جک کنفیلد

جک کنفیلد

جک کنفیلد در 19 آگوست سال 1944 میلادی در تگزاس آمریکا و در خانواده ای مسیحی متولد شد. او یک سخنران انگیزه دهنده و از نویسندگان برجسته آمریکایی است و بیشتر شهرتش را مدیون مجموعه کتاب های سوپ مرغ برای روح است که تاکنون 200 عنوان آن در تیراژ 112میلیون نسخه به بیش از 40 زبان دنیا ترجمه شده اند. طبق گزارش یو.اس.ای تودی . کتاب سوپ مرغ برای روح و چند مجموعه کتاب دیگر به قلم کنفیلد و مارک ویکتورهانسن . نویسنده همکار وی . در بین 150 کتاب برتر و پرفروش 15 سال اخیر دنیا بوده اند. این دو نفر با همکاری یکدیگر انتشار این مجموعه کتاب ها را در سال 1990 میلادی شروع کردند و طی مدت سه سال توانستند 68 داستان برای این کتاب گردآوری کنند. کنفیلد در جولای سال 2004 شورای رهبری تحول بخش را تاسیس کرد که گروهی از اساتید . سخنرانان . مربیان . نویسندگان . محققان و مشاوران بزرگی را که در زمینه پیشرفتهای شخصی و حرفه ای فعالیت داشتند گرد هم آورده بود. از جمله این افراد می توان به نام هایی هم چون جان اساراف . مایکل بک ویث . جان گری . استیون کاوی . دبی فورد . جیمز آرتور ری و پال شیلی اشاره کرد. اعضای این شورا تقریبا اواسط هر سال برای تبادل اطلاعات و یادگیری از یکدیگر و معرفی دست آوردهایشان گردهم می آیند. طبق آمار رسمی موجود و تا ژانویه سال 2009 . 99 نفرعضو این شورا بودند.جک کنفیلد در گذشته به عنوان معلم و یک فیزیوتراپ هم مدتی مشغول به کار بوده است. او ازحامیان دموکرات ها و جزو پیروان راز و قانون جذب است و سرگرمی های معمول او تنیس . سفر . اسکی . دویدن . بیلیارد . مطالعه . خواندن و نوازندگی گیتار هستند. او سه بار ازدواج کرده و پسر اولش اخیرا جزئیات زیادی در مورد دوران کودکی سخت و رابطه نسبتا دور و با فاصله ای که با پدرش داشته . حقایق جالبی برملا کرده است.
دوران نوجوانی
کنفیلد سال 1962 از دبیرستان نظامی لینزلی در ویرجینیا فارغ التحصیل شد و در سال 1966 در رشته تاریخ چین دانشگاه هاروارد مدرک لیسانس گرفت و در سال 1973 در دانشگاه ماساچوست تحصیلات تکمیلی خود را به پایان برد.
حرفه کاری
در سال 1990 . کنفیلد ایده مجموعه سوپ مرغ برای روح را با مارک ویکتور هانسن در میان گذاشت و بعد از 3 سال آن ها 68 قصه برای این مجموع گردهم آوردند. این مجموعه کتاب ها شامل درس هایی هستند که قدرت دوست داشتن و بخشش بشریت را اثبات می کنند. انتشاراولین کتاب ازاین مجموعه پرطرفدار به حدی سر و صدا کرد که نشریه تایم آن را پدیده دهه نود میلادی نام نهاد. مجموعه این کتاب ها . قصه های آموزنده ای برای هرقشرجامعه ازجمله باغبان . پرستار . معلم . سربازها و همه اقشار دیگر جامعه با عقاید و مذاهب گوناگون در پی دارند. مجموعه سوپ مرغ برای روح نوجوانان هم که بعدها منتشر شد . شامل قصه های مختلفی در مورد مشکلات خانوادگی نوجوانان در این سنین است. این مجموعه هم که با استقبال گسترده ای روبه رو شد . با عناوین مختلفی درچند سری دیگر انتشار یافت. از آن جا که سوپ مرغ برای روح نوجوانان در سال 1997 میلادی منتشر شد . کنفیلد حدود 100 نامه در روز دریافت می کرد که بیشتر آن ها حاوی ابراز تشکر از وی و قصه هایی بودند در مورد این که چطور این کتاب به پیشرفت زندگی مخاطبان کمک کرده است. کنفیلد که تجربه معلمی در مدرسه هم داشت . شروع به گردآوری و انتشار کتاب هایی برای دانشجویان مدارس کرد. او در مورد نحوه موفقیتش می گوید که کتاب سوپ مرغ در ابتدا از سوی چهل ناشر رد شد ولی چهارده ماه بعد که انتشار یافت . در فهرست پرفروش های نیویورک تایمز قرارگرفت و به مدت دوسال در صدر جدول پرفروش ها قرارگرفت. آن چه به ما برای ادامه کار با سخت کوشی هر چه تمام و نوشتن این مجموعه انگیزه می دهد . هزاران هزار نامه ای هستند که به طور روزانه دریافت می کنم و نشان دهنده تاثیر قدرت مند این کتاب ها روی زندگی افراد از جمله زندانیان . دانش آموزان . معلمان . والدین . بازمانده های سرطان و خیلی های دیگر هستند. کنفیلد و هانسن بخش زیادی از فروش کتاب های خود را به امور خیریه اهدا می کنند. از جمله کتاب های پرفروش کنفیلد می توان قدرت تمرکز . فاکتورعلاالدین چگونه هر چیزی را که در زندگی می خواهیم به دست آوریم ؟ و شهامت برنده شدن را نام برد که همه آن ها با فروشی وسیع در کتاب فروشی ها و دنیای اینترنت روبه رو شده اند. علاوه بر این . کنفیلد محصولاتی هم چون برنامه های صوتی و ویدئویی و برنامه های آموزشی برای شرکت های مختلف تولید می کند و برنامه های صوتی او هم در ردیف محصولات پرفروش قرار گرفته اند. جک کنفیلد هم اکنون به دلیل فروش بیش از 100 میلیون جلد فروخته شده از کتاب سوپ مرغ برای روح به شخصیتی تبدیل شده است که درباره اصول موفقیت سخنرانی های متعددی می کند. یکی از کتاب های اخیر او تحت عنوان اصول موفقیت که در سال 2005 منتشرشده . 64 اصلی که می توانند مردم را به بیشترین درصد موفقیت برسانند تشریح می کند. جک کنفیلد فرمول های نوین و منحصر به فردش را درباره موفقیت در این کتاب تحت عنوان اصول موفقیت ( چگونه از جایی که هستیم به جایی که می خواهیم باشیم برسیم ؟ ) جمع آوری کرده است. این کتاب از سوی سرشناس ترین افراد در تمامی مسیرهای زندگی و تمامی زمینه های اقتصادی مورد استفاده واقع شده و به همین خاطر جک کنفیلد معتقد است که اصول مطرح شده در این کتاب می تواند موفقیت بیشترمردم را تضمین کند. کنفیلد در اثر دیگرش که در سال 2008 انتشاریافت . اصول موفقیت برای نوجوانان را که با همکاری کنت هیلی نگارش یافته . توضیح می دهد. کنفیلد در سال 2006 در دی وی دی راز ظاهرشد و دیدگاه های خود را در مورد قانون جذب و روش های کسب موفقیت در زندگی شخصی و حرفه ای به اطلاع عموم رساند.
آموزه ها وافتخارات
اگرچه جک کنفیلد در زمینههای مختلف موفقیت فردی . خانوادگی و مالی در سمینارها و کتابهای خود به دیگران آموزش میدهد . اما دلیل اصلی شهرت وی تاکید مداوم بر تاثیر اعتماد به نفس افراد در دستیابی به موفقیت است و بیشترآموزه های او هم روی همین موضوع استوار شده اند. ازجمله شرکت های معتبری که تاکنون از تعالیم ومشاوره های او به عنوان یک مدرس برجسته بهره برده اند می توان به مایکروسافت . هوندا . زیمنس . سونی . مریل لینچ . ویرجین ریکوردز . فدرال اکسپرس . زیراکس . دایملرکرایسلر . دومینوز پیتزا و… اشاره کرد. کنفیلد جوایز متعددی کسب کرده که ازجمله آن ها می توان عنوان جوان برتر سال آمریکا در سال 1978 و کسب مدرک دکترای افتخاری دانشگاه سانتامونیکا در سال 1981 اشاره کرد. جک کنفیلد به خاطر داشتن 7 کتاب به صورت هم زمان در لیست پرفروش ترین های مجله نیویورک تایمز توانست نامش را در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت کند و از آن جا که همه نسخه های کتاب سوپ مرغ برای روح کودکان توسط نویسنده اش امضا شده . باز هم به کتاب رکوردهای گینس راه یافته است. کنفیلد تنها نویسنده آمریکایی است که توانسته جایزه ABBYو جایزه ناشر کتاب برگزیده کالیفرنیای جنوبی را در یک سال دریافت کند. کنفیلد به عنوان یک چهره موفق و شخصیت شناخته شده در جامعه جهانی . بارها میهمان بیش از 100 برنامه و شوی تلویزیونی مختلف نظیر صبح بخیر . بیست بیست . چشم تو چشم . PBS . شوی اپرا وینفری . سی ان ای تاک بک لایو . شوی مونتل ویلیامز و لری کینگ بوده است. کنفیلد موسس “Self Esteem Seminars”در سانتاباربارا و “The Foundation for Self Esteem”در کولورسیتی واقع است. در سانتاباربارا او موسس و رئیس گروه آموزشی است که به موسسان شرکت ها . معلمان و مدیران شرکت ها آموزش های مختلف ارائه می دهد و آن ها را برای سرعت بخشیدن در حرفه شخصی و نحوه پیشرفت در راه رسیدن به اهداف شخصی راهنمایی می کند. در کولورسیتی هم کنفیلد احترام به خویشتن و آموزش هایی برای کارگران جامعه و افرادی که در پی سعادت و آسایش هستند ارائه می دهد.
مصاحبه با جک کنفیلد
جک کنفیلد حدود 30 سال از زندگی خود را وقف آموزش و تدریس و مربیگری اصول موفقیت در سراسرجهان کرده است. کنفیلد یک معلم سابق مدرسه است که هزاران هزار نفر را در سراسر جهان برای رسیدن به اهدافشان از طریق قدرت حقیقی درونی آن ها یاری و کمک کرده است. او در عین حال یکی از مولفان مجموعه کتاب های سوپ مرغ برای روح است که میلیون ها نسخه آن در سراسر دنیا به فروش رفته و آخرین اثر او در مورد اصول موفقیت چگونگی رسیدن از جایی که هستید به جایی که می خواهید باشید با تشریح 64 اصل موفقیت که در همه مراحل زندگی می توان مورد استفاده قرارداد . با استقبال چشمگیری روبه رو شده است. جک کنفیلد در این گفت وگو در مورد دیدگاه ها و آموزه های خود در مورد موفقیت حرف زده است.
شما در کتاب هایتان نوشته اید که تحصیل و تعهد به یادگیری طولانی مدت در زندگی یکی از اصول اصلی کسب موفقیت است ولی مدرک رسمی دانشگاهی راه رسیدن به موفقیت نیست. آیا فکرنمی کنید تاکید بیش از حدی در مورد مدارک دانشگاهی وجود دارد و تاکید کافی نسبت به آموزش فردی انجام نمی گیرد ؟
من فکر می کنم تاکید بیش ازحدی در مورد یادگیری چیزهایی است که شما واقعا به آن ها اهمیتی نمی دهید. بنابراین آن چه در مورد دانش آموزان در مدارس رخ می دهد این است که آن ها احتمالا علاقه خود را به یادگیری از دست می دهند. برای این که آن ها نسبت به یادگیری آن دوره ها مجبور شده اند و نتوانسته اند متناسب با علاقه خود آن را انتخاب کنند. خیلی از دانش آموزان در دبیرستان ها علاقه ای به خواندن رمان های قدیمی ندارند و شاید نسبت به یک قصه معاصر در مورد جوانی که با اعتیادش به مواد مخدر درگیر است یا چیزی که بیشتر به زندگی امروزی آن ها نزدیک است . تمایل بیشتری نشان دهند. به همین دلیل متاسفانه جوانان علاقه کمتری نسبت به خواندن نشان می دهند. خودم یاد می آید وقتی که کالج را به پایان رساندم به این فکر کردم که آخرین امتحانم را پشت سرگذاشته ام و خیلی خوشحال بودم. برای این که واقعا از آن امتحانات خسته شده بودم.
شما موافقید که سیستم آموزشی کنونی ما به گونه ای تنظیم شده که هرگونه خلاقیت و پرورش ذهن را از بین می برد ؟
بله . کاملا. البته الان خیلی از مدارس و معلمان هستد که واقعا خلاق و شگفت انگیز هستند و دانش آموزان را با این عقاید تعلیم می دهند. اما در کل شرایط این گونه نیست و به خاطر این که مدرسه تجربه خوبی نبوده . خیلی از مردم حتی نمی خواهند کتاب ها . سمینارها و کلاس های آموزشی و حل مشکل را ببینند و این جای تاسف دارد. مردم برای انجام تحقیق و مطالعه آموزش و تمرین داده نشده اند. اگر مدارسی که ما در آن ها درس خواندیم در مورد چیزهایی که به آن ها علاقه داشتیم به ما تعلیم می دادند و اگر به ما نحوه استفاده از کتابخانه برای حل مشکلات آموزش داده می شد . آن گاه ما در تمام دوران زندگی خود دست از آموختن بر نمی داشتیم. برای همین الان دوباره باید سراغ یادگیری برویم و شروع به خواندن و کلاس گذراندن بکنیم. مشکل این جاست که درصد متوسطی از افراد به یادگیری در کل زندگی خود یا رفتن به سمینارها عادت ندارند. اگر اطلاعات در تلویزیون یا در فیلم هایی که آن ها نگاه می کنند و در چند کتابی که می خرند . وجود نداشته باشند . آن ها از همین اطلاعات هم دور می مانند.
شما گفته اید که تعهد به یادگیری در طول زندگی برای موفقیت در زندگی حیاتی است. چرا ؟
من چیزی را که قانون احتمالات نام دارد درس می دهم که این قانون می گوید هر چه بیشتر شما سعی کنید . احتمال بیشتری وجود دارد که یکی از تلاش های شما کارساز واقع شود. هر چه بیشتر کتاب بخوانید . احتمال این که یکی ازآن ها جواب سوالی که بتواند عمده مشکلات شما را در زندگی حل کند . شما را ثروتمندتر کند یا مشکلات سلامتی شما را برطرف کند و هر چیز دیگری را به شما بدهد . بیشتر خواهد شد. هرچه در سمینارهای بیشتری شرکت کنید . هرچه بیشتر گوش کنید . هرچه بیشتر مجله بخوانید . بهتراست. این فقط می توانست ایده ای باشد که شما برای کل زندگی خود به دنبال آن بودید. من اعتقاد زیادی به این موضوع دارم. سعی می کنم هر روز یک کتاب بخوانم. البته همیشه و به خصوص وقتی که در سفر هستم . موفق به انجام این کار نمی شوم. اما وقتی در خانه هستم . تقریبا هر روز یک کتاب می خوانم. مسلما بین 2 یا 3 کتاب در هفته می خوانم. در نتیجه من تاکنون بیش از 3000 کتاب در بخش هایی که به آن ها علاقه دارم مثل مسایل وجدان و روح . سلامت . موفقیت . درمان و… خوانده ام. بنابراین اطلاعات وسیعی از چیز هایی که می توانم در کارم و در زندگی ام استفاده کنم . کسب کرده ام که می توانند توانایی انجام بهتر کارها را در من بیشتر کنند. سال ها پیش رئیسی داشتم که به من می گفت برای هر سمیناری که شرکت کنم به من پول می دهد. برای همین من 38 آخر هفته در ورک شاپ ها شرکت کردم. در آن زمان جوان و مجرد بودم و انگیزه داشتم. می خواستم تا جای ممکن در مورد هر چیزی که می توانم یاد بگیریم. هنوز که هنوزه من هر لحظه در اینترنت مشغول مطالعه هستم و به سی دی ها گوش می دهم و مجله می خوانم.
فکر می کنید در کنار خاطرات مدرسه . چه چیز دیگری مردم را از این کار باز می دارد ؟
مردم دیگر با علایق خود در تماس نیستند. اگر شما به چیزی که انجام می دهید علاقه داشته باشید . مرتب دنبال چیزهایی هستید تا کاری را که انجام می دهید بهتر کنید. این کاری است که ورزشکارانی نظیر تایگروودز انجام دادند. او حتی در زمانی که تورنمنت های مختلف را فتح می کرد . مربی اش را تغییر داد و گفت: قهرمانی در یک تورنمنت زیباست ولی اگر من مربی ام را عوض نکنم . پیشرفتی در بازی ام حاصل نمی شود.
آیا شما به طور مرتب درحال تفکر هستید ؟ و اگراین کار را می کنید آیا شیوه خاصی دارید ؟
بله. یکی از شیوه هایم . متدی بود که بیل هریس آن را مورد استفاده قرار می داد. من بیل هریس را در سمینار دیدم. او یک نسخه از سی دی هولوسینک را برایم فرستاد و من شروع به گوش کردن آن کردم. محتویات آن سی دی به طور کامل شما را به نوعی حالت تفکرعمیق و سریع می برد. من فکر می کنم به همان اندازه که شما در طول سال ها تفکر می کنید . تمرینات شما عمیق تر می شوند و به سطح تازه ای از آرامش و آگاهی می رسید. من حدود 25 سال است این کار را انجام می دهم. روزهایی هستند که از خواب بیدار می شوم و باید بدوم و به هواپیما برسم. در هواپیما به خواب می روم و بعد می بینم که در حال سخنرانی در جایی دیگر و در حال دویدن برای رسیدن به یک هواپیمای دیگر هستم. اما تقریبا از هفت روز هفته . پنج روز در حال تفکرهستم و در عین حال مدیتیشن ویپاسانا را هم انجام می دهم. ضمن این که من مدل های دیگری از مدیتیشن را هم انجام می دهم. زندگی خیلی سریع پیش می رود و ما در صورت آگاهی از روح خود درهر لحظه و در هر اقدامی . سود می بریم.
شما فکر می کنید فرهنگ ما از این که مردم خیلی تلویزیون تماشا می کنند . رنج می برد ؟
من عموما این را که مردم باید کمتر تلویزیون تماشا کنند آموزش می دهم. به این که آن ها چه کاردیگری انجام می دهند کاری ندارم. مردم آمریکا به طور متوسط بین سه تا شش ساعت در روز تلویزیون تماشا می کنند. اگر شما روزی 6 ساعت تلویزیون تماشا کنید . این میزان معادل 15 سال از عمر شماست! منظورمن این نیست که خودم تلویزیون نگاه نمی کنم. من خیلی مواقع شوهای تلویزیونی را برای این که در کنار خانواده ام باشم و استراحت کنم تماشا می کنم. اما عموما تلویزیون نگاه کردن من یک ساعت در روز بیشتر نیست و خیلی از روزها اصلا تلویزیون تماشا نمی کنم. من دوست دارم برنامه های مربوط به زندگی افراد را نگاه کنم. برای آن که آن چه شما از این برنامه ها می آموزید . اصولی است که این افراد در زندگی خود استفاده کرده اند. برای همین وقتی تلویزیون چنین برنامه ای پخش می کند . من خوشم می آید و فکر می کنم چنین چیزی به ما حس مشترکی می دهد و در این شرایط شما احساس می کنید به جهان متصل شده اید. مثل وقتی که پاپ فوت کرد یا زمانی که یازده سپتامبر رخ داد یا حادثه میدان تیان آن من به وقوع پیوست. پیتر راسل به مغز جهانی اشاره می کند که توسط واقعیت دیجیتالی و الکترونیکی خلق شده است. این مثل سیستم عصبی زمین است و آن ماشین فکس . اینترنت . تلویزیون . تلفن و رادیو است. برای همین فکر می کنم تلویزیون نقش مهمی ایفا می کند. فکر می کنم شبکه ای مثل سی .ان .ان ارزش تماشا داشته باشد. موضوع ناراحت کننده زمانی است که شما به آن اعتیاد پیدا می کنید. شما بعد از کار به خانه می آیید و تلویزیون را روشن می کنید و می بینید که نیمه شب شده است. به همه آن هایی که می خواهند بیشتر یاد بگیرند می گویم که اگرشما تلویزیون را خاموش کنید . راحت تر کتاب می خوانید. من سال ها در زمینه ساختن شخصیت مطالعه کرده ام و دو چیز مهم هستند که شخصیت را می سازند. یکی ازآن ها کیفیت رابطه است که شما خودتان را دوست داشتنی احساس می کنید و از طرفی در زندگی افراد تفاوت ایجاد می کنید. موضوع دیگر کسب موفقیت است. هیچ کدام از این ها در زمانی که تلویزیون تماشا می کنید . اتفاق نمی افتند. وقتی شما از طریق مکالمه و عشق ورزی و مدیتیشن و بازی با بچه ها به یکدیگر متصل هستید . در این صورت شخصیت شما تکامل و رشد پیدا می کند. برای این که به شما توجه می شود و شما به دیگران توجه می کنید. مردم وقتی هیچ کس به آن ها توجهی ندارند . دلسرد می شوند. به همین دلیل کودکان اغلب اوقات به مشکل برمی خورند. برای این که والدین آن ها توجهی به آن ها ندارند. هم چنین وقتی شما به هدف تان می رسید . سطح اعتماد شما افزایش می یابد وحس قدرت و توانایی شما برای پیشرفت بالاتر می رود.
می توانید در مورد آن چه تدریس می کنید . توضیح کاملی دهید ؟
خیلی از مردم کتاب هایی در مورد چیزهایی می خوانند و هیچ گاه به آن ها عمل نمی کنند. دلیل این اتفاق بیشتر به چیزی که درون آن ها وجود دارد . ربط دارد. اغلب اوقات . ما با باورهای منفی و محدودکننده خود و شک و تردیدهای شخصی یا حس گناه و بی ارزش بودن احاطه شده ایم. به منظور از بین بردن این باورها و کسب اطلاعات جدید . درست مثل کتاب 64 اصل موفقیت مطرح شده در کتاب من . شما ابتدا باید به شخص کمک کنید تا گذشته و باورهای محدودکننده و زخم های قبلی را فراموش و از آن ها عبور کند. ما از تکنولوژی های مختلفی در 3روز اول سمینارهای مان برای تسهیل این کار استفاده می کنیم. مرحله ای را که فرایند حقیقت کامل حقیقت نام دارد داریم که در آن شما برمی گردید و یکی از والدین یا معلمانی را که تاثیری منفی در زندگی شما داشته اند انتخاب می کنید. ما همان جا می توانیم برخی ازاحساسات را که می توانند خشم . ناراحتی . گناه یا ترس باشند . آزاد کنیم. ما ازهمه آن ها عبور می کنیم هرگاه که یک تجربه منفی پیش آید . همه آن احساسات وارد بازی می شوند. برای همین نام آن را حقیقت کامل گذاشته ایم. ما هم چنین از جنبه مثبت به گذشته نگاه می کنیم. به این که چه چیزهایی در مورد گذشته را می توان تحسین کرد و چه درس هایی می توان ازآن گرفت. این که چطور می توان باورهای محدودکننده را تشخیص داد. مثلا چندی پیش پسری در سمینارم داشتم که باور داشت هرگز نمی تواند بیشتر از پدرش درآمد داشته باشد. او این مشکل خود را در فرایندی که ما محدودکردن باورها می دانیم تشخیص داد و توانست این شرایط را تغییر دهد. همه ما باورهای محدودکننده داریم که مربوط به پول . روابط ما . یا قدرت . مذهب یا هرچیز دیگری هستند و می توانیم آن ها را تشخیص بدهیم و آزاد کنیم. بنابراین در سه روز اول هر ورک شاپ . ما این قبیل کارها را انجام می دهیم. سپس در چهارروز بعدی سمینار . عادت های جدید . رفتارها و باورهای سازنده می سازیم که به شما اجازه می دهند تا زندگی را که می خواهید برای خود بسازید. بدین ترتیب ما اطلاعات را از کتاب اصول موفقیت می گیریم و آن ها را به صورت تجربی به کار می بریم و انجام می دهیم. این درست مثل یادگیری راندن دوچرخه است. شما می توانید تا ابد در مورد دوچرخه کتاب بخوانید ولی تا زمانی که سوار آن نشوید و آن را نرانید . هیچ گاه نمی توانید تعادل خود را روی دوچرخه حفظ کنید.
پارادوکس در زندگی و آموزش های کنفیلد
زمانی که اوران کنفیلد پسر جک کنفیلد کتاب خاطرات خود را تحت عنوان کودکی من در سقوط آزاد نوشت . والدین او به هیچ عنوان از این کتاب استقبال نکردند و روایت دیگری از داستان هایی که او در کتابش تعریف کرده بود . ارائه داشتند. مادر او کتاب اوران کنفیلد را خیالی دانست ولی اوران کنفیلد تاکید کرد که نوشتن این کتاب آسان تر از هرگونه سرزنش و تحقیر و حس قربانی شدنی است که او در زندگی تجربه کرده بود و مدعی شد که او دوران کودکی سختی را پشت سر گذاشته و مدتی طولانی به مواد مخدر اعتیاد داشته است. اوران کنفیلد بعد ازانتشار کتابش در مورد پدرش جک کنفیلد که خود را در زمره مربیان و سخنرانان درجه یک انگیزه بخش ایالات متحده می داند . گفته بود: تضاد و پارادوکس بزرگی بین حرف هایی که او به آدم های دیگر در مورد زندگی آن ها می زند با آن چه در مورد خانواده اش اعمال کرده است . وجود دارد. اوران کنفیلد زمانی که پدرش مادر باردار او را رها کرد تنها یک سال سن داشت و او سال ها بعد پدرش را ملاقات کرد. او پدرش را با القابی نظیر دروغگو . خیانت کار وفردی بی قید و بند توصیف کرده و حتی نسبت به وی فحاشی هم کرده بود. اوران کنفیلد تنها چندصفحه از اولین بخش از سری سوپ مرغ برای روح را که به او هدیه داده شده بود خوانده و نظری کاملا منفی در مورد این کتاب ارائه داده بود. او حتی گفته بود که قصد داشته عنوان کتابش را کمی نان برای سوپ مرغ به من بده انتخاب کند تا کنایه ای به اثر مشهور پدرش باشد. او در سن 16 سالگی برای شرکت در یکی از سمینارهای پدرش دعوت شده بود و در جریان آن با فریاد جک . من ازتو متنفرم . من از تو متنفرم . سر پدرش فریاد زده و پدرش را به یک قاچاقچی موادمخدر که درمان مقعطی برای دردهای جاودانه ارائه می داد . متهم کرده بود. اگر چه در نهایت اوران کنفیلد . به سمت پدرش بازگشت و از او کمک خواست و در دوره های طولانی مدت و پرهزینه ترک اعتیاد . شرکت کرد. جک کنفیلد در مورد کتابی که پسرش نوشته بود گفته که ازلحن طنزآلود و انتقادآمیزنسبت به وی و کارهایش ناراحت شده ولی تحت تاثیر نقطه نظر فرزندش قرار گرفته است. به خصوص که او همیشه در مورد عشق و روابط صحیح انسانی و دنبال رویاها رفتن حرف می زده و این ها چیزهایی بودند که در مقطعی از زمان در زندگی او وجود نداشتند. به همین خاطر به منظور کنار آمدن با احساساتی که این کتاب برانگیخته بود جک کنفیلد و کل خانواده اش برای مدتی یک سری درمان های روان شناختی خانوادگی را شروع کردند تا به گفته خود جک کنفیلد . بتوانند در یک جای امن حرف های هر طرف را گوش کنند.

جک کنفیلد

جملات زیبای جک کنفیلد .. کلیک کنید

منبع : nimkiloo.mihanblog.com

برچسب ها :

همچنین ببینید

جرج برنارد شاو – زندگینامه و بیوگرافی

جرج برنارد شاو – زندگینامه و بیوگرافی

جرج برنارد شاو زندگینامه و بیوگرافی جرج برنارد شاو نمایش نامه نویس سبک کُمیک ، …

کامنت لطفا نظـــر خود را درباره این صفحه در بخش کـــامــنت بیان کنید کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.