جملات زیبا و آموزنده ویلیام هنری بیل گیتس

ویلیام هنری بیل گیتس سوم کارآفرین . بازرگان . سرمایــه دار . نیکوکار و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی

جملات زیبا و آموزنده ویلیام هنری بیل گیتس

اواخر سال ۱۹۷۰ من می توانستم بــه سراغ شما بیایم و بگویم: اگر کسی می خواهد خوب پول درآورد . باید بــه خاطر داشتــه باشد کــه شرکت های نرم افزاری زیادی هستند کــه بعدها کسی آنــها را بــه خاطر نمی آورد. اما اگر بتوانید این شرکت ها را مثل میکروسافت . اپل و یا گوگل پیدا کنید . آنوقت می توانید پول خوبی از آنــها درآورید

جملات بیل گیتس

اگر مردم می دانستند کــه ایده های امروزی چگونــه مجوز می گیرند و مجوزها را از آن ها جدا می کردند . امروز هیچ تحولی در صنعت وجود نمی داشت.

جملات بیل گیتس

اگر توسعــه چیزی گران است و بــه کسی پولی پرداخت نمی شود . در این صورت آن چیز توسعــه نخواهد یافت ؛ بنابراین تصمیم بگیرید: آیا می خواهید نرم افزار نوشتــه شود یا نــه ؟

جملات بیل گیتس

تا امروز . آی بی ام بزرگترین شرکت در صنعت کامپیوتر بوده است. مردم در این مورد درک درستی ندارند. ما با آن ها ارتباط نزدیکی برقرار کرده ایم ؛ زیرا قرار است دوباره با سرعت در انجام کارهای جدید . آن ها را شگفت زده کنیم.

جملات بیل گیتس

پرسش در مورد اینکــه آیا مایکروسافت قرار است تبدیل بــه یک شرکت پسا-ویندوز بشود یا خیر ؟ نــه . ویندوز مــهم ترین محصول ما است. ما این پلتفرم را توسعــه می دهیم . بــه طوری کــه بخش های آن بتوانند روی اینترنت و وسایل مختلف اجرا شوند. اکنون پلتفرم جادویی . دات نت است. اما با بخش اساسی آن کــه روی کلاینت پی سی اجرا می شود . می توانید خواندن و شناسایی صدا و شناسایی دست خط را انجام دهید . این ستونی است کــه هر چیزی را روی خود نگــه می دارد.

جملات زیبای بیل گیتس

اگر چــه نزدیک بــه ســه میلیون کامپیوتر هر سال در چین بــه فروش می روند . ولی مردم آنجا برای نرم افزار پولی پرداخت نمی کنند. اما روزی فرا خواهد رسید کــه آن ها برای نرم افزار پول پرداخت خواهند کرد. تا زمانی کــه نرم افزار می دزدند . از آن ها می خواهیم کــه نرم افزار ما را هم بدزدند. آن ها معتاد شده اند و ما در دهــه بعد متوجــه خواهیم شد کــه چگونــه جلوی آن ها را بگیریم.

جملات بیل گیتس

مایکروسافت در گذشتــه رقبای مشخصی داشتــه است. خیلی خوب است کــه برای مستندسازی آن ها . موزه داشتــه باشیم.

جملات آموزنده بیل گیتس

در مایکروسافت . تعداد زیادی از ایده های عالی وجود دارند . اما تصور این گونــه است کــه تمام آن ها از مقام های ارشد صادر می شوند – من متأسفم . این طور نیست- اما خوشبختانــه ایده های زیادی هم از بالا ارائه خواهند شد.

جملات بیل گیتس

بــهترین راه برای اینکــه برنامــه نویس بشوید . نوشتن برنامــه ها و مطالعــه برنامــه های بزرگی است کــه دیگران نوشتــه اند. در مورد خودم . من بــه سوی زبالــه های مرکز علوم کامپیوتر می رفتم و فــهرست هایی از سیستم عامل آن ها را بازگردانی می کردم.

جملات بیل گیتس

مانند بیشتر کسانی کــه از ایمیل استفاده می کنند . من هم روزانــه تعداد بسیار زیادی هرزنامــه دریافت می کنم. بیشتر آن ها می خواهند بــه من کمک کنند تا بدهی هایم را پرداخت و یا اینکــه بــه سرعت ثروتمند بشوم.

جملات و سخنان آموزنده و قصار بیل گیتس

ما کار خوبی انجام داده ایم . اما تمام این محصولات بــه سرعت قدیمی می شوند . چند سال طول می کشد و من نمی دانم کــه دقیقاً چند سال طول می کشد. سرنوشت آن را روشن می کند.

جملات بیل گیتس

شما می دانید کــه سرمایــه داری چیز جالبی است کــه بــه مردم انگیزه می دهد و موجب اختراعات بزرگی می شود. اما در این ناحیــه . بیماری ها واقعاً ما را از پا انداختــه است و این برای سرمایــه داری یک شکست بــه شمار می رود.

جملات بیل گیتس

من فکر می کنم منصفانــه است اگر بگوییم کــه کامپیوترهای شخصی . توانمند کننده ترین ابزارهایی هستند کــه ما تاکنون ساختــه ایم. آن ها ابزاری برای ارتباطات هستند . آن ها ابزاری برای خلاقیت هستند و می توانند توسط کاربر خود . شکل داده شوند.

جملات بیل گیتس

فناوری اطلاعات و تجارت بــه طرزی جدا ناشدنی بــه یکدیگر بافتــه شده اند. من فکر نمی کنم کسی بتواند در مورد یکی صحبت کند . در حالی کــه بــه دیگری اشاره نکرده باشد.

جملات بیل گیتس

من آرزو می کنم کــه ثروتمندترین فرد جــهان نمی بودم . هیچ چیز خوبی نیست. در نتیجــه آن . شما دید کافی پیدا می کنید.

جملات بیل گیتس

موفقیت یک آموزگار کشنده است . افراد باهوش را از راه بــه در می کند و آن ها فکر می کنند کــه دیگر هرگز نمی بازند.

جملات بیل گیتس

در نرم افزاری کــه ما عرضــه کرده ایم . هیچ اشکال خاصی وجود ندارد کــه تعداد زیادی از کاربران بخواهند رفع شود.

جملات بیل گیتس

هنگامی کــه من بــه دبیرستان می رفتم . کامپیوتر . چیز وحشتناکی محسوب می شد. مردم درباه کارتــهای پانچ و دستگاه شیطانی کــه صورتحسابــهای اشتباهی برایشان می فرستاد سخن می گفتند. هیچ کس تصور نمی کرد کــه روزی همــه کارها بــه این ماشین واگذار شود.

جملات زیبا و آموزنده ویلیام هنری بیل گیتس

برچسب ها :

همچنین ببینید

جملات زیبا آموزنده و فلسفی جان اف کندی

جملات زیبا آموزنده و فلسفی جان اف کندی

جملات و سخنان جان اف کندی سخنان و جملات زیبای جان اف کندی – سی …

کامنت لطفا نظـــر خود را درباره این صفحه در بخش کـــامــنت بیان کنید کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − یازده =