جملات زیبا فلسفی و قصار آیزاک نیوتن

جملات آیزاک نیوتن

سخنان و جملات زیبای آیزاک نیوتن . سر ایزاک نیوتن فیزیکدان . ریاضیدان . ستاره شناس و فیلسوف بریتانیایی

سخنان و جملات زیبای آیزاک نیوتن

جملات زیبای آیزاک نیوتن

من میتوانم حرکت اجرام آسمانی را محاسبه کنم ولی از محاسبه حماقت مردم عاجزم

جملات زیبای آیزاک نیوتن

كسی كه فكر نمی كند . به ندرت دم فرو می بندد

جملات زیبای آیزاک نیوتن

گاه لازم است که انسان دیدگان خود راببندد . زیرا اغلب خود را به نابینایی زدن نیز نوعی خوشبختی است .

جملات زیبای آیزاک نیوتن

حیات درختان در بخشش میوه است

¨‘°ºO✥✥✥Oº°‘¨

مغز بشر در زمان خود می تواند بهشتی از جهنم و دوزخی از بهشت به وجود بیاورد

جملات زیبای آیزاک نیوتن

تمام ذرات جهان دارای نیروی مرموزی به نام جاذبه هستند كه باعث جذب آنها به یكدیگر می شود و به طور معمول ذرات هر توده مجذوب مركز آن و توده ذكر شده . خود . مجذوب توده دیگری است

¨‘°ºO✥✥✥Oº°‘¨

دانش كلی مانند خلیجی است كه من و همكارانم تنها چند دانه ریگ جالب از این پهنای گسترده برداشته ایم

جملات فلسفی و قصار آیزاک نیوتن

شاید مانند كودكی باشیم كه در كنار دریا با سنگ ریزه و صدفهای زیبا بازی می كند . اما بی خبر از آنیم كه دریایی بس بزرگ و اقیانوسی بیکران در مقابل دیدگانمان وجود دارد كه در اعماق آن اسرار بزرگ و شگفت انگیزی نهفته است

جملات فلسفی و قصار آیزاک نیوتن

آنچه می دانیم یك قطره است . آنچه نمی دانیم یك اقیانوس

جملات فلسفی و قصار آیزاک نیوتن

در حیرتم كه وجود ناچیز خودم را در مقابل عظمت آفریدگان و این دنیای بزرگی كه در آن زندگی می كنم . به چه تشبیه كنم

جملات فلسفی و قصار آیزاک نیوتن

كسی كه فكر نمی كند . به ندرت دم فرو می بندد

¨‘°ºO✥✥✥Oº°‘¨

حتی حقیرترین موجودات نیز از نعمت های خداوند بی بهره نیستند

جملات فلسفی و قصار اسحاق نیوتن

تا آنجا كه ممكن است . امروز كارت را خوب انجام بده . باشد كه فردا هم قدمی رو به جلو برداری و كارت را بهتر انجام دهی

جملات فلسفی و قصار آیزاک نیوتن

من مشهور نشدم مگر به واسطه كار و كوشش و اگر از عملی خسته می شدم . تفریح و رفع خستگی را در اشتغال به كار دیگری جستجو می كردم

¨‘°ºO✥✥✥Oº°‘¨

من نمی دانم كه جهان مرا چه می داند ؟ اما من خود را مانند كودكی می بینم كه در كنار ساحل سرگرم بازی است و گاه و بیگاه با یافتن سنگ ریزه ها و یا گوش ماهیهای زیباتر و صافتر از حد معمول . خوشحال می شود ؛ حال آنكه اقیانوس بزرگ حقیقت همچنان كشف نشده پیش رویم گسترده است

سخنان و جملات زیبای آیزاک نیوتن

هر كنشی . واكنشی برابر دارد

سخنان و جملات کوتاه آیزاک نیوتن

هرگز نمی توان با آدمهای کوچک کارهای بزرگ انجام داد

¨‘°ºO✥✥✥Oº°‘¨

ما دیوارهای بسیار زیادی و پل های بسیار کمی می سازیم

¨‘°ºO✥✥✥Oº°‘¨

حقیقت همواره در سادگی یافت می شود. نه در کثرت و در هم ریختگی چیزها.

¨‘°ºO✥✥✥Oº°‘¨

از نظر خودم. من فقط کودکی هستم که در ساحل بازی می کنم

در حالیکه اقیانوس های پهناور حقیقت. کشف نشده در مقابلم قرار دارند.

¨‘°ºO✥✥✥Oº°‘¨

تدبیر یعنی مهارت مطرح کردن دیدگاهت بدون دشمن تراشی برای خود.

سخنان و جملات زیبای آیزاک نیوتن

منبع : fa.wikiquote.org + nikend.com

برچسب ها : ,

همچنین ببینید

جملات زیبا فلسفی و قصار آدام اسمیت

جملات زیبا فلسفی و قصار آدام اسمیت

جملات زیبا و آموزنده آدام اسمیت جملات زیبای آدام اسمیت فیلسوف اخلاق گرای اسکاتلندی یک …

کامنت لطفا نظـــر خود را درباره این صفحه در بخش کـــامــنت بیان کنید کامنت

یک دیدگاه

 1. 1. در کریسمس سال 1642 نیوتن در انگلیس متولد شد. چند ماه قبل از تولد او پدرش از دنیا رفته بود. در سن سه سالگی مادر ایزاک نیوتن با کشیش ثروتمدی به نام باناباس اسمیت « Barnabas Smith » ازدواج کرد ، اما این کشیش فرزندی او را نپذیرفت و سرانجام نیوتون به خانه ی پدر و مادر بزرگش ، رفت. در دوران نوجوانی ، او لیستی از گناهانی که در گذشته انجام داده بود را در دفترچه ای یادداشت کرد. در بین نوشته هایش این آرزو بسیار به چشم می خورد: آقای اسمیت و مادرم را آتش می زنم و خانه را روی سرشان خراب می کنم. او در بزرگسالی مشغول کار خود بود ، هیچ سرگرمی و تفریحی نداشت ، و هرگز ازدواج نکرد.
  2. در دوازده سالگی ، اسمش را در مدرسه ای در گرنتم نوشتند. چون راه خانه تا مدرسه زیاد بود ، نیوتن در منزل یک داروفروش اقامت گزید. سه سال بعد ، مادرش از او خواست مدرسه را ترک کند و به خانه برگردد ، چون برای بار دوم بیوه شده بود. مادرش می خواست ایزاک کشاورزی کند ، اما او اصلا کشاورزی را دوست نداشت. سرانجام با پادرمیانی مدیر مدرسه ، نیوتن همان جا ماند و به درسش ادامه داد. او در سال 1661 پس از پایان تحصیلات مقدماتی ، به دانشگاه کمبریج رفت و برای همیشه از شر کشاورزی رها شد.
  3. در 1669 هنگامی که 27 سال داشت ، به عنوان استاد رشته ی ریاضیات دانشگاه کمبریج انتخاب شد. کمبریج یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است که تاسیس آن به 1209 میلادی برمی گردد. نیوتن با این که حدود 30 سال در این دانشگاه بود ، چندان علاقه ای به درس دادن نداشت و بیشتر سرگرم کارهای پژوهشی خودش بود. او کار چندانی با دانشجویان نداشت و معمولا سخنرانی هایش با اقبال کمی مواجه شد.
  4. در سال 1696 ، نیوتون رئیس ضراب خانه ی سلطنتی شد که سکه های رایج انگلستان در آن ضرب می شد. او تا زمان مرگ در آن شغل باقی ماند. نیوتن در دوران تصدی اش ، مسئولیت جمع آوری سکه های قدیمی رایج را به عهده گرفت تا سکه های جدید و معتبرشان را جایگزین شان کند. طی این روند ، پی گیری ماجرای جعل سکه ها را نیز به او سپردند که در این گیرودار ، ناچار شد چند نفر را به چوبه ی دار بسپارد. اتفاقی که تاثیر منفی بزرگی روی روحیه اش گذاشت.
  5. نیوتن علاوه بر تلاش های علمی ای که بیشتر شهرتش را مدیون آن هاست ، به کیمیاگری بسیار علاقه داشت و هدفش پیدا کردن اکسیری بود تا بتواند فلزات کم ارزش مثل سرب و آهن را به طلا تبدیل کند. او در مورد تجربیاتش پنهان کار بود و بیشتر دست آوردهایش را به شکل رمز می نوشت یا هرگز آز آنها سخن نمی گفت.
  6. او از سال 1689 و 1690 به عنوان نماینده ی دانشگاه کمبریج به مجلس می رفت. دراین مدت ، اصول کلی منشور حقوق شهروندان از تصویب مجلس گذشت. این قانون اختیارات سلطنت را محدود می کرد و اختیارات بیشتری به مجلس می داد. از قرار معلوم نیوتن نقش موثری در مجلس نداشت و می گویند فقط یک بار حرف زد. آن هم از کسی خواست تا پنجره ای را ببندد ، چون سردش بود! نیوتن یک بار دیگر ( از سال 1701 تا 1702 ) ، دوباره به مجلس رفت و مثل دفعه ی قبل نقش چندانی ایفا نکرد.
  7. وقتی پای رقبا در میان بود ، نیوتن حسود و کینه توز می شد. در میان کسانی که با او خصومت داشتند ، نام ریاضی دان آلمانی گوتفرید لایب نیتس « Gottfried Leibniz » هم به چشم می خورد. این دو ، در مورد ابداع حساب دیفرانسیل با هم بگومگوها داشتند. نیوتن در دهه ی 1660 ، روش خود از حساب دیفرانسیل را ارائه کرد ، اما آن را به چاپ نرساند. سال 1674 بود که لایب نیتس کار روی حساب دیفرانسیل را آغاز و شیوه ی حساب دیفرانسیل خود را در سال 1684 منتشر کرد. پس از آن ، نیوتن ادعا کرد دانشمند آلمانی دست به سرقت علمی زده است. او می گفت لایب نیتس توانسته به نوشته های او که برای انجمن سلطنتی خلاصه شده بود ، دسترسی پیدا کند. سرانجام لایب نیتس برای دفاع از حقوق خود شکایتی به انجمن سلطنتی ارائه کرد. در سال 1712 نیوتن که ریاست این انجمن را بر عهده داشت ، موافقت کرد یک هیات مصنفه به این پرونده رسیدگی کنند. او نه فقط هیات منصفه را پر از طرفدارانش کرد ، بلکه متن گزارش هیات را نیز خود نوشت و نتیجه ماجرا را به نفع خود رقم زد. هر چند امروزه شیوه ی حساب دیفرانسیل لایب نیتس همه جا کاربرد دارد.
  8. در سال 1705 نیوتن لقب « سر » گرفت. آن موقع دو اثر مهم او چاپ شده بودند ؛ کتاب « اصول ریاضی فلسفه طبیعی » ( 1687 ) و « اپتیک » ( 1704 ) . 22 سال بعد و در سال 1727 نیوتن در 85 سالگی درگذشت و او را در صومعه ی وست مینستر به خاک سپردند. جایی که بعدا افراد سرشناس دیگری مثل چارلز داروین و چارلز دیکنز نیز در آن جا آرمیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =