خانه / جملات زیبا فلسفی و قصار آیزاک نیوتن

جملات زیبا فلسفی و قصار آیزاک نیوتن

جملات آیزاک نیوتن

سخنان و جملات زیبای آیزاک نیوتن فیزیکدان . ریاضیدان . ستاره شناس و فیلسوف بریتانیایی

سخنان و جملات زیبای آیزاک نیوتن

جملات زیبای آیزاک نیوتن

من میتوانم حرکت اجرام آسمانی را محاسبه کنم ولی از محاسبه حماقت مردم عاجزم

جملات زیبای آیزاک نیوتن

کسی که فکر نمی کند . به ندرت دم فرو می بندد

جملات زیبای آیزاک نیوتن

گاه لازم است که انسان دیدگان خود راببندد . زیرا اغلب خود را به نابینایی زدن نیز نوعی خوشبختی است .

جملات زیبای آیزاک نیوتن

حیات درختان در بخشش میوه است

جملات زیبای آیزاک نیوتن

مغز بشر در زمان خود می تواند بهشتی از جهنم و دوزخی از بهشت به وجود بیاورد

جملات زیبای آیزاک نیوتن

تمام ذرات جهان دارای نیروی مرموزی به نام جاذبه هستند که باعث جذب آنها به یکدیگر می شود و به طور معمول ذرات هر توده مجذوب مرکز آن و توده ذکر شده . خود . مجذوب توده دیگری است

جملات زیبای آیزاک نیوتن

دانش کلی مانند خلیجی است که من و همکارانم تنها چند دانه ریگ جالب از این پهنای گسترده برداشته ایم

جملات فلسفی و قصار آیزاک نیوتن

شاید مانند کودکی باشیم که در کنار دریا با سنگ ریزه و صدفهای زیبا بازی می کند . اما بی خبر از آنیم که دریایی بس بزرگ و اقیانوسی بیکران در مقابل دیدگانمان وجود دارد که در اعماق آن اسرار بزرگ و شگفت انگیزی نهفته است

جملات فلسفی و قصار آیزاک نیوتن

آنچه می دانیم یک قطره است . آنچه نمی دانیم یک اقیانوس

جملات فلسفی و قصار آیزاک نیوتن

در حیرتم که وجود ناچیز خودم را در مقابل عظمت آفریدگان و این دنیای بزرگی که در آن زندگی می کنم . به چه تشبیه کنم

جملات فلسفی و قصار آیزاک نیوتن

کسی که فکر نمی کند . به ندرت دم فرو می بندد

جملات فلسفی و قصار آیزاک نیوتن

حتی حقیرترین موجودات نیز از نعمت های خداوند بی بهره نیستند

جملات فلسفی و قصار آیزاک نیوتن

تا آنجا که ممکن است . امروز کارت را خوب انجام بده . باشد که فردا هم قدمی رو به جلو برداری و کارت را بهتر انجام دهی

جملات فلسفی و قصار آیزاک نیوتن

من مشهور نشدم مگر به واسطه کار و کوشش و اگر از عملی خسته می شدم . تفریح و رفع خستگی را در اشتغال به کار دیگری جستجو می کردم

جملات فلسفی و قصار آیزاک نیوتن

من نمی دانم که جهان مرا چه می داند ؟ اما من خود را مانند کودکی می بینم که در کنار ساحل سرگرم بازی است و گاه و بیگاه با یافتن سنگ ریزه ها و یا گوش ماهیهای زیباتر و صافتر از حد معمول . خوشحال می شود ؛ حال آنکه اقیانوس بزرگ حقیقت همچنان کشف نشده پیش رویم گسترده است

سخنان و جملات زیبای آیزاک نیوتن

هر کنشی . واکنشی برابر دارد

سخنان و جملات کوتاه آیزاک نیوتن

هرگز نمی توان با آدمهای کوچک کارهای بزرگ انجام داد

جملات حکیمانه و ارزشمند و آموزنده آیزاک نیوتن

سخنان و جملات زیبای آیزاک نیوتن

برچسب ها :

یک دیدگاه

 1. ۱٫ در کریسمس سال ۱۶۴۲ نیوتن در انگلیس متولد شد. چند ماه قبل از تولد او پدرش از دنیا رفته بود. در سن سه سالگی مادر ایزاک نیوتن با کشیش ثروتمدی به نام باناباس اسمیت « Barnabas Smith » ازدواج کرد ، اما این کشیش فرزندی او را نپذیرفت و سرانجام نیوتون به خانه ی پدر و مادر بزرگش ، رفت. در دوران نوجوانی ، او لیستی از گناهانی که در گذشته انجام داده بود را در دفترچه ای یادداشت کرد. در بین نوشته هایش این آرزو بسیار به چشم می خورد: آقای اسمیت و مادرم را آتش می زنم و خانه را روی سرشان خراب می کنم. او در بزرگسالی مشغول کار خود بود ، هیچ سرگرمی و تفریحی نداشت ، و هرگز ازدواج نکرد.
  ۲٫ در دوازده سالگی ، اسمش را در مدرسه ای در گرنتم نوشتند. چون راه خانه تا مدرسه زیاد بود ، نیوتن در منزل یک داروفروش اقامت گزید. سه سال بعد ، مادرش از او خواست مدرسه را ترک کند و به خانه برگردد ، چون برای بار دوم بیوه شده بود. مادرش می خواست ایزاک کشاورزی کند ، اما او اصلا کشاورزی را دوست نداشت. سرانجام با پادرمیانی مدیر مدرسه ، نیوتن همان جا ماند و به درسش ادامه داد. او در سال ۱۶۶۱ پس از پایان تحصیلات مقدماتی ، به دانشگاه کمبریج رفت و برای همیشه از شر کشاورزی رها شد.
  ۳٫ در ۱۶۶۹ هنگامی که ۲۷ سال داشت ، به عنوان استاد رشته ی ریاضیات دانشگاه کمبریج انتخاب شد. کمبریج یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است که تاسیس آن به ۱۲۰۹ میلادی برمی گردد. نیوتن با این که حدود ۳۰ سال در این دانشگاه بود ، چندان علاقه ای به درس دادن نداشت و بیشتر سرگرم کارهای پژوهشی خودش بود. او کار چندانی با دانشجویان نداشت و معمولا سخنرانی هایش با اقبال کمی مواجه شد.
  ۴٫ در سال ۱۶۹۶ ، نیوتون رئیس ضراب خانه ی سلطنتی شد که سکه های رایج انگلستان در آن ضرب می شد. او تا زمان مرگ در آن شغل باقی ماند. نیوتن در دوران تصدی اش ، مسئولیت جمع آوری سکه های قدیمی رایج را به عهده گرفت تا سکه های جدید و معتبرشان را جایگزین شان کند. طی این روند ، پی گیری ماجرای جعل سکه ها را نیز به او سپردند که در این گیرودار ، ناچار شد چند نفر را به چوبه ی دار بسپارد. اتفاقی که تاثیر منفی بزرگی روی روحیه اش گذاشت.
  ۵٫ نیوتن علاوه بر تلاش های علمی ای که بیشتر شهرتش را مدیون آن هاست ، به کیمیاگری بسیار علاقه داشت و هدفش پیدا کردن اکسیری بود تا بتواند فلزات کم ارزش مثل سرب و آهن را به طلا تبدیل کند. او در مورد تجربیاتش پنهان کار بود و بیشتر دست آوردهایش را به شکل رمز می نوشت یا هرگز آز آنها سخن نمی گفت.
  ۶٫ او از سال ۱۶۸۹ و ۱۶۹۰ به عنوان نماینده ی دانشگاه کمبریج به مجلس می رفت. دراین مدت ، اصول کلی منشور حقوق شهروندان از تصویب مجلس گذشت. این قانون اختیارات سلطنت را محدود می کرد و اختیارات بیشتری به مجلس می داد. از قرار معلوم نیوتن نقش موثری در مجلس نداشت و می گویند فقط یک بار حرف زد. آن هم از کسی خواست تا پنجره ای را ببندد ، چون سردش بود! نیوتن یک بار دیگر ( از سال ۱۷۰۱ تا ۱۷۰۲ ) ، دوباره به مجلس رفت و مثل دفعه ی قبل نقش چندانی ایفا نکرد.
  ۷٫ وقتی پای رقبا در میان بود ، نیوتن حسود و کینه توز می شد. در میان کسانی که با او خصومت داشتند ، نام ریاضی دان آلمانی گوتفرید لایب نیتس « Gottfried Leibniz » هم به چشم می خورد. این دو ، در مورد ابداع حساب دیفرانسیل با هم بگومگوها داشتند. نیوتن در دهه ی ۱۶۶۰ ، روش خود از حساب دیفرانسیل را ارائه کرد ، اما آن را به چاپ نرساند. سال ۱۶۷۴ بود که لایب نیتس کار روی حساب دیفرانسیل را آغاز و شیوه ی حساب دیفرانسیل خود را در سال ۱۶۸۴ منتشر کرد. پس از آن ، نیوتن ادعا کرد دانشمند آلمانی دست به سرقت علمی زده است. او می گفت لایب نیتس توانسته به نوشته های او که برای انجمن سلطنتی خلاصه شده بود ، دسترسی پیدا کند. سرانجام لایب نیتس برای دفاع از حقوق خود شکایتی به انجمن سلطنتی ارائه کرد. در سال ۱۷۱۲ نیوتن که ریاست این انجمن را بر عهده داشت ، موافقت کرد یک هیات مصنفه به این پرونده رسیدگی کنند. او نه فقط هیات منصفه را پر از طرفدارانش کرد ، بلکه متن گزارش هیات را نیز خود نوشت و نتیجه ماجرا را به نفع خود رقم زد. هر چند امروزه شیوه ی حساب دیفرانسیل لایب نیتس همه جا کاربرد دارد.
  ۸٫ در سال ۱۷۰۵ نیوتن لقب « سر » گرفت. آن موقع دو اثر مهم او چاپ شده بودند ؛ کتاب « اصول ریاضی فلسفه طبیعی » ( ۱۶۸۷ ) و « اپتیک » ( ۱۷۰۴ ) . ۲۲ سال بعد و در سال ۱۷۲۷ نیوتن در ۸۵ سالگی درگذشت و او را در صومعه ی وست مینستر به خاک سپردند. جایی که بعدا افراد سرشناس دیگری مثل چارلز داروین و چارلز دیکنز نیز در آن جا آرمیدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + دو =